Štěňátko od nás

21.01.2022

Než se rozhodnete pro výběr štěňátka od nás...

Rozhodnout se pro koupi štěňátka je velká věc. Je nutnost to pořádně a do detailu promyslet. Musíte počítat s tím, že toto rozhodnutí ovlivní Váš život na dalších cca 10 - 13 let.

Pokud víte jistě, že budete mít na pejska dostatek času a budete moct mu zajistit veškerou péči, kterou potřebuje a zaslouží si, je na čase přemýšlet o správné volbě plemene. NIKDY NEVYBÍREJTE JEN PODLE STRSTI PSA. Nejdůležitější na volbě plemene je jeho povaha. Pokud víte, že jste opravdu aktivní člověk, volte aktivní plemeno. Pokud si rádi poležíte doma na gauči, tak byste s aktivním psem byli nešťastní a s Vámi i pes.

Zlatý retriever patří do 8. FCI skupiny Slídičů, retrívrů a vodních psů a sekce retrívrů. Je to plemeno velmi přizpůsobivé a chytré. Miluje kontakt a přítomnost svého pánička. V srdci to však je, a měl by zůstat, lovec, vyšlechtěný pro dohledání a přinesení aportu, tedy zvěře. Díky svému obrovskému srdci může být skvělý canisterapeutický nebo asistenční pes, pes záchranář, parťák při dog dancingu či obedienci. Je rád středem pozornosti a umí se úžasně prodat na výstavních molech. Zároveň umí zůstat pořád psem běhajícím po lese a prokazovat radost z práce. A přesně to bych našim odchovům chtěla dopřát. Milující rodinu, která dá svému štěňátku možnost se projevit a ukázat, jak velký potenciál se v něm skrývá.

Rodina, která příjme naše psí miminko se stává jeho novou rodinou, smečkou, která si je plně vědoma toho, že toto miminko potřebuje dostatek času, péče a trpělivosti k tomu, aby se naučilo základní vychovanosti, hygieně a poslušnosti. Rodina nezískává jen štěně, ale stává se i naší částí rodiny a my, jako chovatelé, jsme tady vždy pro ně s jakoukoliv pomocí a radou ohledně kynologie a chovu. Za každou fotografii, video či setkání budeme velmi rádi a moc doufáme v přátelský vztah majitelů našich odchovů.

My jako chovatelé...

Majitelé se stávají součástí naší rodiny a jsme otevření komunikaci a rádi pomůžeme a poradíme se vším ohledně psího miminka i psího světa. Dále nabízíme po celý život pejska veškerý chovatelský servis -  pomoc s výchovou a výcvikem, úpravou pejska i prezentací na výstavách. 

Vyžadujeme uplatnění předkupního práva v případech nezbytného odchodu pejska z rodiny.

Štěňátko od nás...

Štěňátko od nás je odchovávané v domácím prostředí a bude socializované na pejsky i lidi, běžný chod domácnosti, začínáme se základními hygienickými návyky i s mírným výcvikem pro podporu vloh psa. Je však potřeba v těchto situacích pejska nadále podporovat a pokračovat s ním.

Štěňátko rodinám vybíráme na základě jejich požadavků, přání a představ. 

Dále bude čipované, třikrát odčervené, očkované a zkontrolováno veterinářem. Majitel podpisem kupní smlouvy stvrzuje, že štěňátko převzal ve správné kondici a v dobrém zdravotním stavu.

Štěně nesmí být v dospělosti použito k chovu bez PP. 

Nová rodina...

Nová rodina od nás dostává štěňátko v osmém týdnu s průkazem původu a očkovacím průkazem. Dále obdrží manuál a rady, jak na první týdny s novým členem rodiny a startovací balíček.

Všichni budou vítáni na setkání odchovů z Atevi's Gold, budou členy Facebookových skupin a chatů.  

Rodina si dále musí pro pejska nachystat:

  • místo s pelíškem, kde pejsek bude navyklý a může tam chodit odpočívat,
  • minimálně dvě misky (jednu na krmivo, druhou na vodu),
  • obojek a vodítko,
  • místo na venčení (u rodinného domu místo na zahradě, v bytě dostatečnou zásobu sáčku na exkrementy),
  • hračky, kostičky a deky, 
  • dostatek času, trpělivosti a lásky, která Vám pomůže se soužitím nového člena rodiny a pomůže Vám k vychování bezvadného parťáka.

Nezapomínejte, že tak jako lidské i psí miminko je velmi zvědavé a zvídavé a vše zkoumá pusinkou a zoubky, proto se pejska snažte nespustit z očí a dbejte na to, aby bylo v bezpečném prostředí bez elektrických kabelů a jiných ostrých, jedovatých a nebezpečných nástrah.

První rok psího života bude pro Vás ten nejsložitější a nejnáročnější. Pokud svou úlohu dobrého rodiče nezanedbáte, budete si další roky naplno užívat a po Vašem boku i Váš pes, který půjde všude tam, kam Vy. Učit pejska začněte hned po příjezdů domů. Postupně ho seznamte s celou novou rodinou, ukažte mu, kde má své místo pro klid a odpočinek. Nezapomínejte však, že pes je pes a musí mít svůj pravidelný režim a řád. Ten mu ukažte už ve štěňátkovském věku. Začněte pejska učit postupně slyšet na své jméno a dále učte přivolání - nejdůležitější povel. Socializujte, socializujte a socializujte... Cvičte ho pomocí hry, aby to pejska pořád bavilo a zajímalo. Je nutné však znát hranice a štěně nepřetěžovat.